O NAS

fiveshots about us

Pasja

Jesteśmy pasjonatami strzelectwa. Trenujemy codziennie i wiemy jak ważne jest odpowiednie wyposażenie profesjonalnego obiektu treningowego. Praktyczne, wytrzymałe i bezpieczne cele strzeleckie do podstawa produktywnego treningu. Jest to jakość, którą chcemy dzielić się ze wszystkimi strzelcami i właścicielami strzelnic celującym w treningi na najwyższym poziomie.

W tym celu opracowaliśmy najwyższej jakości strzeleckie modułowe systemy treningowe Five Shots. Wszystkie nasze produkty powstały na bazie wielu lat doświadczeń strzelców sportowych oraz funkcjonariuszy służb specjalnych, którzy doskonale poznali wszelkie aspekty treningu i realiów strzelectwa dynamicznego.

Szeroka gama naszych produktów umożliwia tworzenie dowolnych scenariuszy treningowych. Dysponujemy klasycznymi celami sportowymi o wymiarach zgodnych ze specyfikacją IPSC i IDPA oraz całą gamę celów-sylwetek  doskonale nadających się do ćwiczeń strzelania defensywnego i ofensywnego. Dodatkowo, tworzymy dowolne kształty dostosowane do gustów i potrzeb naszych klientów.


Praktyka

Tworzone przez nas cele oraz ich podstawy są lekkie, łatwe w przenoszeniu i montażu. Przemyślane projekty i staranne wyważanie umożliwiają transport kompletów z niezwykłą łatwością. Uniwersalność naszych produktów umożliwia mocowanie i wymianę celów bez konieczności wymiany całych systemów treningowych.

Charakterystyczną cechą naszych produktów jest dźwięk towarzyszący celnemu trafieniu. Unikalny dla naszych celów „gong” to przede wszystkim sygnał informujący strzelca o skuteczności prowadzonego ognia. Ze względu na przewagę w tempie przetwarzania bodźców akustycznych w stosunku do optycznych wyraźny sygnał dźwiękowy trafienia w cele Five Shots umożliwia natychmiastową korekcję błędów. System treningowy tego typu znacząco wpływa na dynamikę oraz efektywność prowadzonego treningu strzeleckiego.

W przeciwieństwie do sterowanych komputerowo  systemów  treningowych zbudowanych w oparciu o cele ruchome nasze rozwiązania są nieporównywalnie tańsze, łatwiejsze w obsłudze i konserwacji.


Wytrzymałość i Bezpieczeństwo

Nasze produkty to cele stalowe wykonane z doskonałej szwedzkiej stali Hardox600. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów nasze cele odporne są na wszystkie rodzaje amunicji pistoletowej, pośredniej oraz karabinowej.

Cele Five Shots nie ulegają wgnieceniom, odkształceniom oraz nie odnoszą ubytków w wyniku użytkowania. Po tysiącach strzałów nadal zachowują swój pierwotny kształt i funkcjonalność. Wyniki dotychczasowych testów wykazują iż nawet najcięższe typy amunicji dostępne na rynku cywilnym nie są w stanie uszkodzić naszych produktów.

Metalowe cele niskiej jakości mogą być łatwo uszkodzone przez trafiające w nie pociski. W efekcie, na powierzchni takich celów powstają charakterystyczne „kratery”, których kształt umożliwia oddanie części energii strzału w stronę strzelca. Korzystanie z celów w takim stanie stwarza zagrożenie dla trenujących.

Ze względu na odpowiednie profilowanie i wytrzymałość cele Five Shots zapewniają użytkownikom pełne bezpieczeństwo. Energia pocisków i ich odłamków kierowana jest w ziemię pozwalając na oddawanie strzałów z odległości kilku metrów bez zagrożenia dla zdrowia i życia.